Ürünlerimiz

Nanoteknoloji Optik ve Lazer Teknolojisi Tıp ve Biyomedikal

 

Fiber Lazerler

Fiber lazerler, ışığın halihazırda bir dalga kılavuzunun içinde bulunması, yüksek güçlerde ve optik özellikleri iyi bir ışımanın kolaylıkla elde edilmesi, küçük hacimlerde aç-kapa prensibi ile kararlı şekilde çalışan lazerlerin üretilebilmesi gibi nedenlerle, hem bilimsel hem de endüstriyel uygulamalarda belirgin avantajlara sahiptir.

E-A Teknoloji, görünür ve yakın kızılötesi dalgaboylarında çalışan, sürekli, darbeli, veya ultra-kısa darbeli kompakt fiber lazerlerin tasarım ve üretimini gerçekleştirmekte, kullanıcının ihtiyacına yönelik çözümler sunmaktadır.

Diyot Lazerler

Lazer diyotlar, ultraviyoleden kızılötesine kadar optik spektrumun görünür bölgesi ve çevresinde lazer ışıması yapan yarıiletkenlerdir. Elektronik olarak çalıştıkları için, kullanımları ve kontrol edilmeleri son derece kolaydır. Lazer ile ilgili uygulamaların pek çoğunun başlangıç noktası, lazer diyotlardır. Lazer diyotların elektronik sistemlere uygun şekilde entegrasyonu, pek çok farklı lazer uygulamasının hayata geçirilmesine olanak sağlamaktadır.

Şirketimiz E-A Teknoloji, lazer diyotların istenilen özellikleri taşıyan fonksiyonel aygıtlar haline getirilmesi ve bu aygıtların geniş ölçekte üretimini gerçekleştirmektedir.

 

Optik Tasarım

Yüksek teknoloji, medikal, görüntüleme vb sektörlerde kullanılan her türlü optik sistemin tasarımı tarafımızca gerçekleştirilebilmektedir.